Działania śledcze na Pomorzu: Rozwiązano sprawę kradzieży roweru i motoroweru

W Juracie, jednym z malowniczych miejsc nad Morzem Bałtyckim, oficerowie policji doszli do konsensusu w sprawie kradzieży miejskiego roweru. Zdarzenie to miało miejsce w piwnicy jednej z nieruchomości mieszkalnych zlokalizowanych w Jastarni. Przy okazji tego dochodzenia, dzięki zasobom dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy z Władysławowa, udało się im ustalić, że ten sam sprawca dopuścił się również kradzieży motoroweru. Podejrzany po przestępstwie poruszał się skradzionym pojazdem i następnie ukradł rower na terenie Władysławowa.

W ciągu ostatniego tygodnia, funkcjonariusze służby mundurowej z Komisariatu Policji w Juracie otrzymali informacje o kradzieży miejskiego roweru z piwnicy jednej z własności mieszkalnych w Jastarni.

Następnie, dzięki analizie nagrania z monitoringu oraz własnemu rozeznaniu, mundurowi ustalili tożsamość mężczyzny. Jak wynika z zebranych informacji, podejrzany wszedł na teren budynku, dokonał rekonesansu i sprawdził zabezpieczenia rowerów. Po przeprowadzeniu tych działań, zabrał jeden z jednośladów ze sobą, informuje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.