Ekstremalna Droga Krzyżowa, wyzwanie pokonania 40 km pieszo w ciemnościach

Podróże o charakterze ekstremalnym, które wymagają od uczestników samotnego przebycia minimum 40 kilometrów nocą, są wyjątkowym wyzwaniem. Cisza i skupienie są kluczowymi elementami tej duchowej praktyki, która skupia się na głębokim doświadczeniu osobistej wiary zamiast rozmów czy pikników.

Tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej będzie miała miejsce podczas dwóch sobót w marcu. Jednym z najbardziej znanych i symbolicznych miejsc celebrowania tej formy pokuty jest plaża. Wierzący podejmują trudną wędrówkę po piasku, z Jastrzębiej Góry na Hel – jedno z najpiękniejszych miejsc na polskim wybrzeżu.

Dokładna data przewidziana na ten duchowy maraton to 22.03.2024 roku. Gościem programu ”Na Widnikù Kaszëbë”, który przybliża tradycje, zwyczaje oraz bieżące wydarzenia związane z kulturą kaszubską, jest w tym dniu Rafał Wasielewski. Pełni on funkcję lidera okręgu oraz rejonu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, dbając o organizację i koordynowanie działań związanych z tym niezwykłym wydarzeniem.