Świąteczna atmosfera zawładnęła Puckiem podczas dwudniowego jarmarku

Zaczarowana atmosfera Świąt Bożego Narodzenia rozlała się po miastach naszego regionu, nie pomijając Pucka. Miejski rynek tego malowniczego miasta przepełniony był typowymi elementami świątecznego nastroju i oczekiwania na najważniejsze wydarzenie grudniowe.

Jarmark, który miał miejsce 9 i 10 grudnia, był nie tylko miejscem prezentowania stoisk pełnych charakterystycznych dla takich miejsca różności. To była też okazja do zabawy, symbolicznego zapalenia świateł na miejskiej choince oraz szereg dodatkowych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

— Na nasz jarmark zaprosiliśmy około 50 wystawców, którzy prezentowali swoje rękodzieło. Wśród nich znaleźli się także restauratorzy serwujący smaczne potrawy w ogromnym namiocie — mówi Natalia Rathnów, podinspektor ds. kultury, sportu i turystyki w Urzędzie Miasta Puck — Mieliśmy dziś zaszczyt gościć przedstawicieli naszych partnerskich miast Stein z Niemiec i Cieszyna oraz innych partnerów, którzy przyczynili się do powodzenia dzisiejszego wydarzenia.

Każdy, kto zdecydował się odwiedzić pucki rynek w ten weekend, miał okazję zrobić sobie bezpłatne zdjęcie ze Świętym Mikołajem czy skorzystać z przejażdżki karuzelą i kolejką.

Nie zabrakło również warsztatów plastycznych oraz dekorowania pierników pod okiem Puckiego Klubu Seniora. Na scenie można było posłuchać świątecznych piosenek w wykonaniu solistów i grup artystycznych, a także podziwiać pokazy iluzji i teatru ognia.