Trasy i ścieżki rowerowe w Jastrzębiej Górze. Gdzie warto się wybrać na przejażdżkę rowerową?

Polskie miejscowości nadmorskie cechują się tym, że dysponują wieloma ścieżkami rowerowymi. Podobnie jest w Jastrzębiej Górze, gdzie również można znaleźć wiele świetnych tras rowerowych. Miejscowość ta jest doskonałym miejscem na przejażdżki rowerowe, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kolarzy. Co dokładnie Jastrzębia Góra ma do zaoferowania dla rowerzystów? Sprawdźmy to!

Poznawanie malowniczych terenów Jastrzębiej Góry na rowerze

Dla osób, które chcą poznać piękno Jastrzębiej Góry i jej okolic, proponujemy trasę przez samą miejscowość. Ścieżka rowerowa wiedzie przez malownicze tereny, z pięknymi widokami na morze i okoliczne lasy. W trakcie wycieczki rowerowej warto odwiedzić m.in. Latarnię Morską w Rozewiu, która jest najwyższą tego typu budowlą w Polsce, a także wyjątkowo urokliwe tereny klifowe.

Trasa wzdłuż brzegu morza

Aby bardziej poznać tutejsze uroki, a także nacieszyć się pobytem nad morzem, polecamy trasę, która biegnie wzdłuż brzegu morza. To piękne miejsce o różnorodnym krajobrazie, którym kierowcy rowerowi będą zachwyceni. Trasa ta łączy Jastrzębią Górę z innymi miejscowościami nadmorskimi, takimi jak Władysławowo czy Karwia.

Ścieżki rowerowe przez parki i inne tereny zielone

Dla rodzin z dziećmi przygotowano wiele ciekawych tras, które prowadzą przez tereny zielone i parki. Wybierając taką trasę można na spokojnie podróżować z całą rodziną. Trasy w parkach są również znacznie bezpieczniejsze, chociaż ścieżki rowerowe w Jastrzębiej Górze i tak są bardzo dobrze oznakowane i zabezpieczone.