19-latek aresztowany za kradzież produktów konopnych w Jastrzębiej Górze

Niedawno, na popularnym nadmorskim kurorcie, Jastrzębia Góra, doszło do interwencji policji z Pucka. W rękach prawa znalazł się 19-letni mieszkaniec powiatu radomskiego, który zdecydował się spędzić lato pracując na wybrzeżu. Młody człowiek, będąc pod wpływem alkoholu, spróbował ukraść produkty z suszu konopnego CBD.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 11 września 2023 roku. Dzień ten na zawsze zapadnie w pamięci nie tylko młodego złodzieja, ale również miejscowych funkcjonariuszy. Po uszkodzeniu automatu zawierającego produkty z suszu konopnego, rozgrywka policji z 19-latkiem rozpoczęła się. Funkcjonariusze z Pucka, po przeprowadzeniu ustaleń i przeszukaniu okolicy, wyłapali mężczyznę idącego chwiejnym krokiem środkiem ulicy. Posądzony próbował ominąć patrolujących funkcjonariuszy, jednak nie udało mu się uniknąć interwencji.

Podczas przeszukania mężczyzny, na policjantach spoczął widok 16 słoiczków z suszem konopnym, 4 opakowań olejków konopnych, 16 pojemników z suszem zwane popularnie „rollsy” oraz jedno opakowanie papierów do palenia, czyli tzw. „bletek”. – Młody człowiek mieszkał i pracował na terenie kurortu przez ostatnie kilka miesięcy. Jego praca w jednej z restauracji nadmorskich nie przeszkodziła mu w przestępczej działalności – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pucku.