Charytatywny festyn w Gniewinie na rzecz Szymonka z występem 'Pudzian Band’ i 'Fisher’

Znany w okolicy pod hasłem 'Uratujmy jego serduszko’, zbliża się charytatywny festyn, który odbędzie się w Gniewinie. To wydarzenie będzie poświęcone Szymonkowi, chłopcu walczącemu z ciężką wadą serca. Planowane na niedzielę, 12 maja 2024 roku, atrakcje będą obejmować koncerty i pokazy samochodów czy motocykli, a także pokaz iluzjonisty.

Po rozmowie Paula Kur, matka Szymona, przekazała wiadomości na temat stanu zdrowia syna Mieszkiem Weltrowskim w programie 'Gość Dnia’ nadawanym przez NordaFM radio. Według niej, Szymon urodził się 9 listopada poprzedniego roku z poważną chorobą serca. Opisując jego stan, Paula wspomniała o odwróceniu trzewi chłopca – ma dekstrokardię, co oznacza, że serce jest po prawej stronie ciała, a jego organy są umieszczone w specyficzny sposób, jakby były lustrzanym odbiciem normalnej organizacji narządów.

Na liście problemów zdrowotnych Szymona znalazły się również nieprawidłowy spływ wszystkich rodzajów żył – płucnych, wątrobowych i systemowych. Dziecko ma również ubytki w przegrodzie międzykomorowej i międzyprzedsionkowej oraz cierpi na zespół heterotaksji. To jest bardzo rzadka choroba serca. Jednak, jak mówi Paula, duża nadzieja pojawiła się w postaci możliwości operacji w Genewie. Przyszłość Szymona zależy teraz od specjalistów kardiologów i kardiochirurgów.