Czym zaskakuje Jastrzębia Góra? – 5 interesujących atrakcji

Jastrzębia góra to miejscowość, którą warto odwiedzić nie tylko ze względu na piękne piaszczyste i czyste plaże. Jest tu wiele ciekawych miejsc, które można zwiedzać, gdyby pogoda nie była zbyt plażowa. Można tu obserwować imponujące ujście rzeczki Czarna Woda, a linia klifów jest niezwykle różnorodna.

Po jednej stronie miasta by dostać się na plażę trzeba pokonać kilkaset stopni schodów, a w drugiej części miasta tylko kilkanaście. Jastrzębia Góra to miasteczko najbardziej wysunięte na północ

Jakie atrakcje czekają na turystów w Jastrzębiej Górze?

  1. Promenada światowida
  2. Gwiazda północy
  3. Latarnia Rozewie
  4. Jastrzębski klif
  5. Park Krajobrazowy

Promenada Światowida jest najbardziej rozrywkową częścią miasta. Tutaj można naprawdę dobrze zjeść, a także posłuchać muzyki i potańczyć. Jest to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, które uwielbiają korzystać z ofert miejscowych kawiarni i robić zakupy na straganach. Na promenadzie jest skwer z fontanną, której szum koi i zachęca do odpoczynku.

Gwiazda północy to kamienny obelisk ustawiony w miejscu najbardziej wysuniętym na północ. Jest usytuowany na klifowym wybrzeżu

Latarnia Morska Rozewie jest jedną z najstarszych na polskim wybrzeżu. W jej wnętrzu jest muzeum, w którym można oglądać modele polskich latarń morskich.

Jastrzębski klif jest najwyższym klifem na polskim wybrzeżu. Wysoki na 33 metry, z którego można oglądać piękne widoki na morze oraz wspaniałe zachody słońca. Wzdłuż klifu biegnie niebieski szlak turystyczny.

Park Krajobrazowy jest znany ze swojego mikroklimatu i jest świetnym urozmaiceniem pobytu w Jastrzębiej Górze.