Jak zorganizować urlop nad polskim morzem? – najciekawsze atrakcje nadbałtyckie

Morze Bałtyckie pomimo tego, że nie należy ono do najcieplejszych na kontynencie ma swoich wiernych fanów, którzy w każde wakacje i nie tylko decydują się na jego odwiedziny. Oczywiście polskie morze jest na tyle długie, by mieć do wyboru wiele kurortów turystycznych, które dopasowane są do indywidualnych preferencji każdego gościa.

Trójmiasto – duma rejonu Morza Bałtyckiego

Jednym z popularniejszych miejsc znajdujących się blisko Morza Bałtyckiego jest Gdańsk. Jest to największe nadmorskie miasto naszego Kraju. Jest ono położone w okolicach dwóch innych miasta czyli Gdyni i Sopotu. Razem w trójkę tworzą Trójmiasto, które uchodzi za jedno z najdroższych miejsc Polsce. Gdańsk  to nie tylko piaszczysta plaża. To także historia naszego kraju. W pobliskiej stoczni dochodziło do strajków robotniczych, które dały początek obalania komunizmu w Polsce. Nic więc dziwnego, że Gdańsk stał się bardzo szybko miejsce, które cieszy się zainteresowaniem turystów.

Co zobaczyć w Gdańsku?

Atrakcji w Gdańsku jest bardzo wiele. Osoby interesujące się tematyką drugiej wojny światowej mogą odwiedzić muzeum, gdzie każda z nich znajdzie coś dla siebie Dodatkowo warto odwiedzić legendarne Westerplatte. Kolejnym symbolem Gdańska jest stojący nad Motławą Żuraw. Warto również wjechać na punkt widokowy znajdujący się w jednym z biurowców i oglądać panoramę całego miasta z góry. Szczególnie urokliwie wyglądają potężne kontenerowce przecinające morze. Zostawiają na falach ślady podobne do tych, jakie samoloty pozostawiają na niebie.

Tak, zdecydowanie warto odwiedzić Gdańska

Każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie i dopasowanego do swoich zainteresowań.

One thought on “Jak zorganizować urlop nad polskim morzem? – najciekawsze atrakcje nadbałtyckie

Dodaj komentarz