Kierowcy łamiący przepisy drogowe i przekraczający prędkość na wejherowskich drogach zatrzymani w weekend 23-24 marca 2024

Podczas weekendowych inspekcji drogowych (23-24.03.2024), realizowanych na terenie powiatu wejherowskiego, funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy mieli znaczne wykroczenia w zakresie prędkości, przekraczając dozwolone limity na obszarach zabudowanych. Jeden z nich osiągnął aż 130 km/h, podczas gdy inny jechał z prędkością ponad 100 km/h. Obaj stracili prawo jazdy, zostali ukarani surowym mandatem, a ich konta obciążono kilkunastoma punktami karnymi.

Asp. sztab. Anetta Potrykus, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie, poinformowała, że podczas weekendu funkcjonariusze ruchu drogowego z Wejherowa prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Kontrola prędkości była jednym z priorytetowych zadań policji.

Jedno ze zdarzeń miało miejsce w nocy 24 marca 2024 roku na ulicy I Brygady Pancernej Wojska Polskiego w Wejherowie. Po godzinie 22, kierowca volvo został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak mówi Anetta Potrykus, „jechał z prędkością 130 km/h na terenie, gdzie obowiązuje limit 50 km/h”. W odpowiedzi na naruszenie prawie o 80 km/h powyżej dozwolonego limitu, kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz obciążony 15 punktami karnymi. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy.

Kolejna kontrola odbyła się w Gościcinie. Tam funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali do kontroli kierowcę fiata punto, który również okazał się być winny nadmiernej prędkości podczas jazdy.