Oficjalne otwarcie nowej drogi z Dębogórza do Suchego Dworu

W gminie Kosakowo pojawiła się nowa arteria komunikacyjna, łącząca Dębogórze i Suchy Dwór. Jej powstanie ma na celu odciążenie zatłoczonych ulic w centrum gminy, a mianowicie – ulicy Wiejskiej oraz Derdowskiego.

Wójt gminy Kosakowo, Marcin Majek, podkreśla nieocenioną wartość nowo powstałej trasy dla lokalnej społeczności. Jak zaznaczył, choć nie należy tulić iluzji o całkowitym zniknięciu korków, to jednak znaczna część mieszkańców miejscowości takich jak Dębogórze, Kazimierz czy Mosty, z pewnością wybierze nową trasę w miejsce uciążliwego stania w zatorach ruchu w samym sercu Kosakowa.

Majek przypomniał również o wcześniejszych działaniach mających na celu poprawę komunikacji w gminie. Kilka lat temu nastąpiła budowa nowej ulicy Derdowskiego i generalna przebudowa dojazdu do Kosakowa od strony Gdyni. Te zmiany były konieczne, ale niestety miały także swoje wady – wprowadzały bowiem duży ruch do centrum Kosakowa. Obecnie powstała arteria komunikacyjna, przebiegająca z dala od ulic Wiejskiej i Derdowskiego, ma na pewno przynieść ulgę centrum gminy, choćby w niewielkim stopniu.