Pracownicy Komendy Powiatowej Policji i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie angażują się w pomoc bezdomnym

Trudno pozostać obojętnym na los osób, dla których niskie temperatury to rzeczywistość pełna wyzwań. Taką postawą zdają się odznaczać policjanci z Wejherowa, którzy razem z pracownikami socjalnymi przeprowadzili inspekcje pustostanów miejskich.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, w kooperacji z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, podjęli działania skupione na kontroli miejsc, które mogłyby służyć za schronienie osobom bezdomnym. Nie tylko opuszczone budynki, ale również przyczepy kempingowe, mogły stać się potencjalnym miejscem zamieszkania dla tych osób.

„Podczas tych kontroli naszym celem było nie tylko sprawdzić, gdzie bezdomni mogą przebywać, ale również informować ich i zachęcać do korzystania ze schronisk lub ogrzewalni. Informacje o osobach potrzebujących pomocy można zgłaszać dzwoniąc na numer 112” – powiedziała asp. sztab. Anetta Potrykus, rzecznik prasowy KPP w Wejherowie.

Aby zgłosić i udzielić pomocy osobom w potrzebie, można też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Należy jednak pamiętać, że informacje przekazywane za pośrednictwem tej mapy nie mogą dotyczyć sytuacji wymagających natychmiastowej reakcji lub interwencji, ponieważ jest to narzędzie przeznaczone do zgłaszania sytuacji, które nie są pilne.