Rozbój na placu Wejhera: Poszukiwany przez policję 24-latek zabrał kobiecie 200 złotych

Incydent miał miejsce na placu Jakuba Wejhera w Wejherowie, gdzie młody mężczyzna brutalnie odebrał kobiecie pieniądze. Jak się później okazało, sprawca, mający 24 lata, był już wcześniej poszukiwany przez organy ścigania.

Do zdarzenia doszło 31 sierpnia 2023 roku, około godziny 23:20. Dyżurny Straży Miejskiej w Wejherowie został poinformowany przez mieszkankę miasta o incydencie z udziałem kradzieży gotówki. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu apteki na placu Jakuba Wejhera, a sprawcą była dla niej nieznana osoba płci męskiej.

Z relacji kobiety wynikało, że nieznajomy mężczyzna podszedł do niej, kiedy stała ona przed apteką. Bez ostrzeżenia złodziej wyrwał jej z ręki banknot o nominale 200 złotych i natychmiast rozpoczął ucieczkę w stronę ulicy 12 Marca. Kobieta była w stanie dostarczyć policji dokładny rysopis sprawcy.

Strażnicy miejski, korzystając zarówno z otrzymanego rysopisu, jak i obserwacji z kamery miejskiego monitoringu, przystąpili do przeszukiwania okolicznych terenów i ulic. Ostatecznie, droga prowadziła ich do peronu głównego dworca PKP – jak informuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.