Skuteczne poszukiwania zaginionego obywatela dzięki wykorzystaniu drona z termowizją

Mężczyzna, którego zaginięcie mogło wiązać się z poważnym zagrożeniem jego życia, został znaleziony dzięki współpracy policji z Wejherowa i technologii termowizyjnej. Właśnie dzięki dronowi wyposażonemu w kamerę termowizyjną udało się odnaleźć zaginionego.

Mundurowi z Wejherowa otrzymali informację o tajemniczym zniknięciu mężczyzny, które miało miejsce parę dni wcześniej. Z rozmów ze zrozpaczonymi bliskimi wynikało, że mężczyzna opuścił dom rano tego samego dnia, a jego życie mogło być w niebezpieczeństwie – podaje asp. sztab. Anetta Potrykus, pełniąca funkcje oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

W trakcie prowadzonej akcji poszukiwawczej siły policyjne skorzystały z nowatorskiego rozwiązania – drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. Operator drona dostrzegł w lesie postać mężczyzny i natychmiast przekazał tę informację policjantom zajmującym się przeszukiwaniem terenu leśnego. Dzięki tej technologii, mężczyzna został odnaleziony na obszarze leśnym w krótkim czasie – informuje dalej Potrykus.