Szybko rozprzestrzeniający się pożar na polu kempingowym w Chłapowie został opanowany przez strażaków

Została przeprowadzona intensywna akcja gaszenia ognia, który dynamicznie ogarnął konstrukcję z drewna i przeniósł się na pobliskie rośliny. Samochód, zaparkowany w garażu, został całkowicie zniszczony przez płomienie, podobnie jak przyczepa kempingowa stojąca w pobliżu.

Wypadki o charakterze niebezpiecznym miały miejsce nocą, na terenie kempingu w Chłapowie. Ekspansja pożaru była gwałtowna, bezpośrednio zagroziła budynkowi recepcji oraz innym znajdującym się tam obiektom.

– Dzięki natychmiastowej i efektywnej interwencji strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Chłapowo, którzy można powiedzieć zostali wspomagani przez jednostki z Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie oraz JRG Puck, udało się szybko zapanować nad sytuacją. Nieocenioną pomoc okazali również strażacy z OSP Jastrzębia Góra i OSP Karwia. Bezpieczeństwo terenu powiatu puckiego byli odpowiedzialni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie – informuje kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Pucku.

Dzięki efektywnej akcji strażaków, zagrożenie zostało szybko zneutralizowane i na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń. Po przeprowadzonej operacji gaszenia płomieni, rozpoczęto proces szacowania strat.