Ukończono inwestycję wartą ponad 8 milionów w gminie Puck: nowa przestrzeń dla Szkoły Podstawowej w Leśniewie

W Leśniewie, gmina Puck, zakończono realizację inwestycji o wartości ponad 8 milionów, obejmującej adaptację poddasza w miejscowej Szkole Podstawowej. Ukończony projekt dostarczy nowych miejsc na dodatkowe zajęcia dla uczniów.

Szkoła Podstawowa w Leśniewie została wybudowana ponad 10 lat temu. W trakcie jej budowy, poddasze budynku pozostawiono niewykończone, przewidując możliwość jego przyszłej adaptacji do celów edukacyjnych.

Mówi Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck: „Ponad dziesięć lat temu nie widzieliśmy konieczności wykorzystania tego drugiego piętra. Mieliśmy wystarczającą ilość miejsca. Klasy były liczne – do sześciu. Kiedy gimnazjum zostało zlikwidowane, dołączyło do nas sześć oddziałów, co oznaczało dodatkowych sześć klas. Niestety, musieliśmy zacząć pracować na dwie zmiany, co obejmowało również oddziały przedszkolne. Obecnie liczba naszych uczniów wynosi 480.”

Jednak pierwotnie szkoła została zaprojektowana do nauczania 350 uczniów. Przez ostatnie kilka miesięcy trwały prace mające na celu rozwiązanie problemu zbyt małej przestrzeni.

„Przeprowadziliśmy odbiór prac wykonanych przez firmę, która odpowiedzialna była za przebudowę i przygotowanie do użytkowania drugiego piętra Szkoły Podstawowej w Leśniewie. Dzięki temu powierzchnia użytkowa szkoły zwiększyła się o niemal 1150 m kw., a dodatkowo uzyskaliśmy 11 nowych sal lekcyjnych, gabinetów i sal konferencyjnych”, zauważa Tadeusz Puszkarczuk.