Wielka zbiórka przez OSP Mieroszyno pomogła zebrać fundusze na leczenie małego Olafa

Ochotnicza Straż Pożarna z Mieroszyna jest znana nie tylko ze swojej pracy ratowniczej, ale także z zaangażowania w liczne akcje charytatywne. Tym razem postanowili wsparć wyjątkową inicjatywę, mającą na celu zbiórkę środków na leczenie małego pacjenta – Olafa. Udało im się zgromadzić nie mniej niż 25 tysięcy maskotek.

OSP Mieroszyno na co dzień organizuje akcje zbierania karmy i różnych artykułów dla lokalnego schroniska dla zwierząt. Teraz jednak skupili swoje siły na innej, równie ważnej misji. Zdecydowali się pomóc w zbiórce zabawek dla Olafa, który zmaga się z chorobą nazywaną zanikiem mięśni.

Celem tej akcji było zebranie olbrzymiej kwoty przekraczającej 15 milionów złotych na leczenie chłopca. Wszystko zaczęło się dość spontanicznie, podczas meczu Trefla Gdańsk, kiedy to kibice wyrzucali maskotki. Każda z tak zebranych maskotek przekładała się na wpłatę jednego złotego na konto Olafa. Choć mogło się to wydawać drobnym gestem, ostatecznie przyniosło to efekt w postaci przelewu na kwotę przekraczającą 117 tysięcy złotych.

Projekt zyskał ogromne wsparcie nie tylko od mieszkańców Mieroszyna, ale również od ludzi z całego powiatu puckiego i wejherowskiego. Informacje o akcji dotarły do aż 35 tysięcy użytkowników Facebooka, co pokazuje jej wielki zasięg i oddziaływanie.