Wielki pożar w restauracji na ulicy Siedleckiego we Władysławowie – trwa intensywna akcja straży pożarnej

Intensywne działania gaśnicze są obecnie prowadzone przez sześć zastępów straży pożarnej na ulicy Siedleckiego we Władysławowie, gdzie doszło do pożaru w jednej z restauracji. Na miejscu zdarzenia panuje duże zamieszanie, jako że cały budynek jest objęty ogniem.

Informacje dotyczące przyczyny pożaru zostały już podane do wiadomości publicznej przez policyjnych rzeczników. Asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, informuje na podstawie wstępnych ustaleń, że przyczyną pożaru była najprawdopodobniej awaria instalacji elektrycznej.

Do tego niebezpiecznego incydentu doszło tuż po godzinie 12. W odpowiedzi na zgłoszenie o pożarze, natychmiast na miejsce zostały skierowane służby mundurowe. Cała restauracja jest w płomieniach i intensywne działania gaśnicze są prowadzone do tej pory.

Na czele akcji ratunkowej stoją cztery zastępy JRG Puck oraz jednostki OSP Chłapowo i Władysławowo, jak informuje kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Pucku. Zespół strażaków dokłada wszelkich starań, aby opanować sytuację.

Na miejsce skierowani zostali także policjanci z powiatu puckiego, którzy obecnie skupiają się na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonie działań straży pożarnej. Asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk ponownie uspokaja, mówiąc, że według wstępnych informacji nikt nie odniósł obrażeń w wyniku pożaru.