Wypadek samochodowy w Jastrzębiej Górze: Niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych

Późną nocą na ulicy Królewskiej w Jastrzębiej Górze doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu marki Fiat Stilo, 19-latek z województwa warmińsko-mazurskiego, nie dostosował swojej prędkości do panujących warunków pogodowych. Stracił on kontrolę nad pojazdem, przez co zjechał na przeciwległy pas ruchu i wpadł ostatecznie w zarośla znajdujące się na poboczu drogi.

Na miejsce zdarzenia dotarli natychmiast funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Jak poinformowała asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy tamtejszej jednostki, zaistniałe zdarzenie było efektem brawury młodego kierowcy, którego decyzja o nieprzystosowaniu prędkości do aktualnej sytuacji atmosferycznej doprowadziła do utraty kontroli nad pojazdem i dalszych konsekwencji.

W wyniku tego zdarzenia 18-letnia pasażerka, również pochodząca z województwa warmińsko-mazurskiego, została przetransportowana do szpitala. Po szczegółowych badaniach okazało się jednak, że żadna z osób uczestniczących w tym zdarzeniu drogowym nie odniosła fizycznych obrażeń.