Mundurowi z Wejherowa zatrzymali do kontroli nietrzeźwego rowerzystę w miejscowości Kębłowo

Na jednej z ulic w Kębłowie, na Pomorzu, funkcjonariusze służby mundurowej postanowili przeprowadzić rutynową kontrolę 66-letniego mężczyzny poruszającego się na rowerze. To, co przyciągnęło uwagę funkcjonariuszy, to niecodzienny styl jazdy starszego cyklisty.

W środowy poranek, 31 stycznia 2024 roku, patrol drogówki z wejherowskiej komendy pełnił służbę na obszarze gminy Luzino. Podczas przemierzania terenu tej gminy, natrafili w Kębłowie na cyklistę, którego sposób jazdy był wyjątkowo charakterystyczny.

Jego nietypowy styl jazdy przyciągnął uwagę patrolujących policjantów, którzy postanowili go zatrzymać w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Wyniki przeprowadzonego badania trzeźwości były jednoznaczne – mężczyzna był pod silnym wpływem alkoholu. Jak informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, rzeczniczka prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie, w organizmie mężczyzny wykryto około jednego promila alkoholu.

66-latek został ukarany mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych za swoje nieodpowiednie i niebezpieczne zachowanie na drodze.