Najdalszy punkt na północy Polski – Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to niewielka miejscowość słynąca z bardzo szerokich, piaszczystych plaż. To idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny. Wydawałoby się, że to kurort, jakich wiele, ale miasteczko ma pewną geograficzną cechę, która wyróżnia ją na tle innych.

Gwiazda północy Polki – Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra jest najdalej wysuniętym na północ miejscem w Polsce. Jeśli kogoś interesują takie ciekawostki, to prócz stanięcia na samym końcu półwyspu helskiego, musi również przyjechać do tej miejscowości. Nie można odmówić sobie postawienia stopy najdalej ze wszystkich ludzi w kraju.W najdalej wysuniętej na północ części miejscowości został postawiony kamień. Z inicjatywą wyróżnienia tego miejsca wystąpiło Towarzystwo Przyjaciół Jastrzębiej Góry. Gwiazda Północy to kamień z tablicą postawiony na podwyższeniu, otoczony łańcuchem. Miejsce to jest ważne dla mieszkańców, a przy okazji stanowi miejsce odwiedzin turystów.

Obelisk znajduje się na końcu ulicy Norwida, niedaleko klifowego wybrzeża, który również jest atrakcją turystyczną.

Jastrzębia Góra jest warta odwiedzenia odwiedzenia o każdej porze roku, a w jej okolicach znajduje się wiele innych atrakcji, takich jak na przykład: Promenada Światowida, Latarnia Rozewie, Jastrzębski Klif, Lisi Jar, Przylądek Rozewie.

Przyjazd do Jastrzębiej Góry nie musi oznaczać jedynie leżenia na plaży.

Wiele nadmorskich miejscowości jest bogata w zabytki, parki czy inne szczególne miejsca, dlatego przed przyjazdem warto się zainteresować, co jeszcze oferuje nam okolica, do której się wybieramy. Spędzając urlop w Jastrzębiej Górze z pewnością nie będzie można narzekać na nudę.