Jasne noce nad Morzem Bałtyckim – niesamowite widoki w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra jest wsią leżącą na najbardziej wysuniętym na północ punkcie Polski. Jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc wypoczynkowych nad Morzem Bałtyckim. Zachwyca niezwykłym widokiem, a mianowicie połączeniem morza z wysokim klifem. Z reguły słynie jako spokojna miejscowość, służąca jako baza wypadowa do ościennych miejscowości. Można w niej podziwiać:

  1. Muzeum Figur Woskowych,
  2. Lisi Jar,
  3. wykonaną w XIX wieku drogę „Ku słońcu”. Znajduje się ona na odcinku od Hallerowa do Jastrzębiej Góry.

Klif w Jastrzębiej Górze

Jastrzębski Klif wznosi się na wysokość 33 metrów. Prowadzi do niego szlak turystyczny, z którego korzysta wiele turystów. Widok z takiej wysokości, staje się idealny do podziwiania wschodów i zachodów słońca. Z tej wysokość oglądanie morza jest niezwykłym doświadczeniem.

Widać jak ogromny obszar zajmuje i jak cudownie komponuje się z otaczającą przyrodą. Warto wspomnieć, że w Jastrzębiej Górze mają miejsce białe noce, czyli takie w których słońce nie do końca chowa się za horyzont. Czego skutkiem jest jasna noc. Z pewnością przeżycie tego zjawiska i zobaczenie go na własne oczy, na długo zapadnie w pamięć.

Wille z lat 20-tych dwudziestego wieku

W miejscowości można podziwiać stare wille, które posiadają niezwykły klimat. Najbardziej znane znajdują się na ulicy Królewskiej, można tam podziwiać „Kaszubę” Szymańskiego i willę Pawłowicza. Z kolei nieco dalej znajduje się willa, która wybudował hrabia de Rosset, był on inżynierem, przedsiębiorcą, oraz działaczem społecznym oraz politycznym. Aktualnie willa jest odnowiona, jednak nadal posiada swój urok. Znajduje się przy Lisim Jarze.