Czym zachwyca promenada światowida w Jastrzębiej Górze?

Choć powszechnie za najdalej wysunięty punkt Polski uznaje się przylądek Rozewie to tak na prawdę palma pierwszeństwa przypada właśnie Jastrzębiej Górze. Zalesione klify tego miasta to najdalej wysunięty na północ punkt naszego kraju.

Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego Jastrzębia Góra to miejsce wyjątkowe. Jest ich znacznie więcej, to przede wszystkim świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz nocnego życia. Można powiedzieć, że obecnie to jeden z najmodniejszych kurortów nad polskim morzem.

Promenada Światowida – duma Jastrzębiej Góra

Najbardziej znaną atrakcją turystyczną Jastrzębiej Góry jest Promenada Światowida. Powstała ona aby upamiętnić dawną atrakcję miasta, czyli wyciąg Światowida.

Była to betonowa wieża z wyciągiem linowym, dzięki której turyści mogli pokonać wysoki kamienny klif i dostać się na jastrzębską plażę. Wyglądem przypominała posąg bóstwa znaleziony na wyspie wolin, stąd jego nazwa Światowid. Wieżę wzniesiono jeszcze przed wojną w roku 1938. W latach osiemdziesiątych wieżę wyciągu rozebrano ponieważ przechyliła się i groziła zawaleniem. Po dawnej atrakcji został malowniczy deptak, nazywany promenadą.

Turyści znajdą tutaj wiele różnych atrakcji, przepyszne jedzenie oferowane przez lokalne knajpy i mogą oddać się imprezowemu szaleństwu. Na końcu promenady znajduje się malowniczy punkt widokowy i zejście na jastrzębską plażę. To najbardziej rozrywkowe miejsce w Jastrzębiej Górze i wraz z pierwszymi upałami wypełnia się ludźmi. Tuż przy promenadzie znajduje się również skwer z fontanną i miejscem do odpoczynku.

Jastrzębia Góra to świetne miejsce na wypoczynek dla ludzi młodych jak i starszych.