Obchody 25-lecia beatyfikacji s. Alicji Kotowskiej na terenie Wejherowa

Celebracje upamiętniające ćwierćwiecze od beatyfikacji s. Alicji Kotowskiej odbędą się w trzech lokalizacjach: Lesie Piaśnickim, Kalwarii Wejherowskiej oraz kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla i bł. s. Alicji Kotowskiej w Wejherowie. Inaugurację obchodów rozpocznie Droga Krzyżowa, zaplanowana na piątek, 14 czerwca 2024 roku.

Niedzielny Gość podkreślił, że tegoroczne uroczystości są szczególnie wyjątkowe, ponieważ przypada w nich 25. rocznica beatyfikacji grupy 108 męczenników z czasów II wojny światowej, dokonanej przez św. Jana Pawła II. Wśród tej grupy jest również siostra Alicja Kotowska, która padła ofiarą hitlerowski terroru w Lesie Piaśnickim.

Harmonogram wydarzeń przewiduje rozpoczęcie obchodów w piątek, 14 czerwca 2024 roku. Pierwszym punktem będzie Droga Krzyżowa, która ruszy o godzinie 16 przy kaplicy Piłata na Kalwarii Wejherowskiej. Następnie, w sobotę o godzinie 10, uczestnicy uroczystości nawiedzą groby w Lesie Piaśnickim, rozpoczynając od kaplicy Leśnej.

Epilogiem obchodów będzie niedziela. O godzinie 10 odprawiona zostanie msza święta jubileuszowa w kościele Chrystusa Króla i bł. s. Alicji Kotowskiej w Wejherowie. Około godziny 13.30 z parafii wyruszy rowerowa pielgrzymka do Lasu Piaśnickiego, gdzie zostanie odprawiona msza święta odpustowa. Dla osób, które nie są w stanie dojechać na rowerze, organizowany jest transport autokarowy z przystanku przed kościołem o godzinie 14.20.