Program "Pomorskie wspiera" oferuje bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

W odpowiedzi na potrzeby zdrowotne mieszkańców województwa pomorskiego, uruchomiono program „Pomorskie wspiera”. Celem inicjatywy jest zapewnienie bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. Chociaż zapisy są otwarte, dostępność szczepień jest ograniczona.

Szczepienia są realizowane w kilku miejscach na terenie Pomorza. W Gdyni można je otrzymać w Szpitalu Morskim im. PCK, w Gdańsku – w Centrum Medycznym Smoluchowskiego, a także w Wejherowie – w Szpitalu Specjalistycznym.

Oferta szczególnie adresowana jest do grup osób o podwyższonym ryzyku ciężkiego przebiegu COVID-19. Wśród nich znajdują się osoby cierpiące na różnorodne choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, otyłość, nowotwory, schorzenia układu krążenia i oddechowego, choroby immunologiczne czy padaczka. Osoby z przewlekłymi chorobami nerek również są uprawnione do skorzystania z tej oferty. Szczepienie jest również szczególnie ważne dla osób z niepełnosprawnościami oraz dla wszystkich, którzy ukończyli 60. rok życia.

Zapisy na szczepienia są możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 14.00. W Gdańsku i Gdyni można zapisać się dzwoniąc pod numer (58) 72 60 407, natomiast zapisy w Wejherowie odbywają się pod numerem 696 439 295.