Rozważania na temat wypadku drogowego w Celbowie: brak ostrożności może prowadzić do katastrofy

W sobotnie popołudnie, 22 czerwca, tuż po godzinie 15.00, funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie o incydencie drogowym w Celbowie. Zgłoszenie dotyczyło zderzenia dwóch pojazdów na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 216 i ulicy Wejherowskiej.

Na miejscu zdarzenia, mundurowi ustalili, iż do kolizji doszło z powodu nieostrożnego kierującego punto. Mężczyzna ten, w wieku 44 lat, nie zachował należytej ostrożności podczas manewru włączenia się do ruchu drogowego. Rezultatem jego brawury było uderzenie w poprawnie poruszający się volkswagen, za którego kierownicą siedziała 51-letnia kobieta.

W wyniku uderzenia przez punto, volkswagen został zmuszony do wykonania pełnego obrotu – uderzył najpierw w lampę oświetleniową, a następnie wpadł do rowu przydrożnego – jak podała asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

W związku z zaistniałym zdarzeniem, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych obu pojazdów oraz prawa jazdy 44-letniego mężczyzny. Kierująca volkswagenem 51-latka, została przetransportowana do szpitala. Obie osoby uczestniczące w wypadku były trzeźwe.