Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie wręcza dar dla Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie

Działalność charytatywna Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) odnotowała kolejny sukces, tym razem w postaci wsparcia dla Szpitala Specjalistycznego zlokalizowanego w Wejherowie. Ten gest solidarności objawia się w formie nowoczesnego aparatu do wspomagania oddychania, który jest nieinwazyjny.

Nowo przekazany sprzęt medyczny, pod nazwą CPAP Mindray NB 350, zwany również respiratorem nieinwazyjnym, będzie od tej pory kluczowym narzędziem stosowanym w procesie leczenia najmłodszych pacjentów placówki. Ewa Michalik, doktor stojący na czele zespołu medycznego, wraz z innymi specjalistami akcentuje jak bardzo zaawansowany technologicznie jest ten przyrząd i jaki pozytywny wpływ wywrze on na proces terapii noworodków.

„To absolutnie najnowocześniejsza technologia – niesamowity instrument, który bezpośrednio wpłynie na jakość leczenia naszych młodych podopiecznych!” – tak o nowym urządzeniu entuzjastycznie wyrażają się lekarze.

Przekazanie tego urządzenia to nie jest pierwszy raz, kiedy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazuje swoje dary dla Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Od momentu powstania Fundacji, wspiera ona działalność tej placówki poprzez regularne darowizny. Dzięki temu szpital jest w stanie zaktualizować i ulepszyć swoje wyposażenie, co bezpośrednio przekłada się na zdolność do ratowania życia i poprawy stanu zdrowia pacjentów.