Zagrożenie karą do 5 lat pozbawienia wolności dla 45-letniego mężczyzny podejrzanego o nielegalne polowanie na jelenie

45-letni mężczyzna stoi przed sądem, oskarżony o nielegalne polowanie na cielne łanie jelenia. Za jego czyny grozi mu do 5 lat więzienia. Podczas przesłuchań zostały mu postawione trzy zarzuty, w tym nielegalne polowanie podczas okresu ochronnego oraz po zapadnięciu zmroku.

Funkcjonariusze z Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Policji w Wejherowie zidentyfikowali sprawcę jako mieszkańca sąsiedniego powiatu. Zgodnie z ich ustaleniami, mężczyzna dopuścił się kilku przestępstw na terenie gminy Wejherowo, w okolicach leśnych.

Według relacji policjantów, podejrzany udał się na nielegalne polowanie w lesie, gdzie upolował cielną łanię jelenia. Próba kradzieży zwierzyny również wpisuje się w jego katalog zarzutów. Dodatkowo, 45-letni mężczyzna zostawił nabita broń bez żadnej opieki przy swoim samochodzie. Jednak to nie koniec jego naruszeń prawa. Okazało się także, że podejrzany polował po zapadnięciu zmroku, mimo że obowiązuje całkowity zakaz polowania na szlachetną zwierzynę w tym czasie. Mężczyzna nie zarejestrował się również w elektronicznej księdze polowań, co jest niezbędne do przeprowadzenia legalnego polowania – podaje asp. sztab. Anetta Potrykus, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.