Wyjątkowa latarnia morska w Rozewie Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra słynie przede wszystkim z wyjątkowej plaży. Każdego lata przyjeżdżają w to miejsce turyści z Polski, jak i zza granicy. Jednak poza sezonem letnim ten region ma również coś do zaoferowania. Zimowe spacery nad morzem też mogą być piękne, a ponadto w tym czasie można zwiedzić inne atrakcje turystyczne w regionie jak chociażby latarnia morska na Przylądku Rozewie.

Latarnia morska na Przylądku Rozewie udostępniona dla turystów

Turyści mogą zwiedzać latarnię morską w Rozewie o każdej porze roku. Jest ona udostępniona dla zwiedzających przez cały czas. Co warto o niej wiedzieć? Przede wszystkim jest to najbardziej wysunięta na północ latarnia morska w kraju. Ponadto jest to również najstarszy obiekt tego typu. W pobliżu latarni znajduje się również wystawa historii latarnictwa, a także cały kompleks, w którego skład wchodzi maszynownia, stodoła i piekarnia. Jeśli chodzi o wysokość latarni morskiej Rozewie, to mierzy ona 33 mery. Z tej wysokości spokojnie można zobaczyć całą okolicę w pełnej okazałości.

Warto dodać, że turyści chcący zwiedzić latarnie morską w Rozewie powinni zwrócić szczególną uwagę na godziny otwarcia obiektu, ponieważ różnią się one w zależności od pory roku.