Zapowiadane są mocne podmuchy wiatru na wybrzeżu wraz z przyjściem cyklonu Ulf

Dzisiaj na terenie całego kraju zapowiadane są mocne podmuchy wiatru. Najmocniejsze porywy wiatru mają być w miejscowościach nad Morzem Bałtyckim. Wszystko za sprawą przejścia przez Polskę cyklonu Ulf. W całym kraju zapowiadane są mocne wiatry.

Silny wiatr na północy kraju

Wiatr związany z cyklonem Ulf ma pojawić się w całym kraju, jednak to północna część Polski ma być miejscem najsilniejszych podmuchów. Od piątku do soboty obowiązuje trzeci stopień zagrożenia wydany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Podmuchy wiatru mogą osiągać prędkość nawet 125 km/h. Dodatkowo na Morzu Bałtyckim zapowiadany jest sztorm, a fale na morzu mogą osiągać nawet do 11-12 metrów wysokości. Ostrzeżenia IMGW wydane zostały również na centralną Polskę (drugi stopień) oraz na południową Polskę (pierwszy stopień).

Przewiduje się, że w całym kraju, a szczególnie w północnej części Polski może dojść do przerw w dostawach prądu. Silne podmuchy wiatru mogą spowodować przewrócenie się drzew i w konsekwencji zerwanie linii energetycznych. Służby apelują o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mogłyby zostać uszkodzone lub porwane podczas silnych porywów wiatru.