Obelisk „Gwiazda Północy” – najbardziej wysunięty na północ punkt w Polsce

Jastrzębia Góra ma wiele do zaoferowania turystom, którzy przyjeżdżają do tej miejscowości. Dodatkową atrakcją, o której tak naprawdę mało kto wie, jest obelisk „Gwiazda Północy”, a więc kamień, który znajduje się w najbardziej wysuniętym na północ punktem jeśli chodzi o linię brzegową polskiego wybrzeża.

„Gwiazda Północy” w Jastrzębiej Górze

Osoby, które mają zamiar przyjechać nad polskie morze, na pewno powinny rozważyć wizytę w Jastrzębiej Górze i właśnie tutejszym punkcie, który jest najbardziej wysuniętym na północ punktem jeśli chodzi o linię brzegową polskiego wybrzeża. Punkt ten, w którym znajduje się charakterystyczny kamień znajduje się przy ulicy Norwida, a dokładniej na jej samym końcu. Można powiedzieć, że tuż przy wybrzeżu klifowym. Do tego miejsca można dojść od kilku stron, a jedną z opcji jest wędrówka lasem tuż przy morzu, który znajduje się od strony ulicy Rozewskiej.

Warto dodać, że kiedyś uważano, że najbardziej wysunięty punkt na północy polskiego wybrzeża znajduje się na Przylądku Rozewie. Okazało się to jednak błędną informacją.