Prezentacja kandydatów PiS na wybory samorządowe w powiecie wejherowskim

16 marca 2024 roku, Ryneczek Miejski w Wejherowie stał się miejscem oficjalnej prezentacji kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, którzy będą ubiegali się o miejsca w samorządzie powiatu wejherowskiego podczas wyborów zaplanowanych na kwiecień. Lider lokalnej struktury PiS i kandydujący w okręgu wyborczym numer 3 do rady powiatu, Marcin Drewa, nie kryje optymizmu. Zapewnia, że jego partia stawia na silne i sprawdzone kadry.

– Nasze listy zabarwione są silnymi postaciami – mówi Marcin Drewa – Wśród kandydatów z naszej partii znajdziemy doświadczonych samorządowców oraz osoby znane i szanowane w społeczności lokalnej. Cieszy nas ich obecność w naszych szeregach. Proponujemy mocne ekipy do rad miejskich oraz powiatu wejherowskiego. Wszyscy nasi kandydaci są już sprawdzonymi kartami, są to osoby, które mają już za sobą doświadczenie w samorządach lub dążą do zdobycia tego doświadczenia. Dla nas priorytetem jest skupienie się na problemach mieszkańców powiatu wejherowskiego – słuchamy ich, zbieramy informacje i staramy się odpowiedzieć na ich potrzeby. To jest nasza misja: słuchać ludzi oraz utrzymywać dobrą współpracę z rządem i innymi samorządami – podsumowuje swoją wypowiedź kandydat do Rady Powiatu Wejherowskiego.

Lista osób, które będą startować do Rady Powiatu Wejherowskiego z ramienia Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym numer 3, liczy ośmiu kandydatów:

  1. Marcin Paweł Drewa (Wejherowo, 38 lat)
  2. Tomasz Adam Czupryński (Wejherowo, 52 lata)
  3. Mateusz Budnik (Bojano, 42 lata)
  4. Anna Grażyna Reszke (Luzino, 44 lata)
  5. Andrzej Stanisław Wesołka (Wejherowo, 69 lat)
  6. Franciszek Andrzej Sychowski (Wejherowo, 67 lat)
  7. Mariola Natalia Milewska (Wejherowo, 63 lata)
  8. Ilona Maria Rybakowska-Zaboklicka (Reda, 59 lat)

– Naszym głównym celem jest sprawienie, aby samorządy działały na korzyść mieszkańców. Wiemy, że oczekiwania są duże i staramy się zrozumieć i zaspokoić te potrzeby – podkreśla Witold Reclaf, radny powiatu wejherowskiego i pełnomocnik PiS w tym samym powiecie.