Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów zignorowany. Białorusin zatrzymany przez policję w Pucku

Siły policyjne w Pucku zatrzymały kolejną osobę, która mimo nałożonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, zdecydowała się zignorować ten nakaz i usiąść za kierownicą. Postępowanie to ma związek z 31-letnim obywatelem Białorusi, który poruszał się po drogach Pucka samochodem marki Renault. Teraz mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za swój czyn. Naruszenie takiego zakazu jest poważnym przestępstwem, które może prowadzić do kary pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W ciągu ostatniego tygodnia, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali w trakcie rutynowej kontroli drogowej kierowcę Renault. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że ma on na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów.

Nieodpowiedzialne zachowanie 31-letniego obywatela Białorusi, mieszkającego na terenie powiatu puckiego, będzie teraz oceniane przez sąd. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu surowa kara – do 5 lat pozbawienia wolności, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa.