Zamknięcie ruchu kołowego na ul. Sobieskiego – konsekwencje dla komunikacji miejskiej

Przez dwa dni, 25 i 26 listopada, znaczna część ruchu kołowego zostanie zawieszona na ulicy Sobieskiego w związku z planowaną wymianą nawierzchni w okolicach ronda. Konsekwencją tego będzie konieczność wprowadzenia objazdów dla autobusów miejskich korzystających z tej trasy.

Objazdy te dotkną trzech linii autobusowych – nr 3, 7 i 16. Wszystkie te linie będą musiały korzystać z alternatywnych tras, aby ominąć ten odcinek drogi poddany remontowi nawierzchni.

Autobusy linii 3 i 16 jadące w kierunku Gościcina Robakowskiej/Krofeya będą przekierowane od przystanku Sobieskiego – GS 01 do przystanku Dom Działkowca 01 przez ulice Dworcową, Kwiatową, I Brygady Pancernej WP oraz Batalionu Morskiego. Podczas tej zmienionej trasy, autobusy będą zatrzymywać się jedynie na przystanku Filharmonia Kaszubska 04.

Jednocześnie, pojazdy jadące w kierunku Obrońców Westerplatte pojadą od przystanku Ogródki Działkowe 02 do przystanku Sobieskiego – GS 02 przez ulice Sucharskiego, Batalionu Morskiego, I Brygady Pancernej WP, Kwiatową oraz Dworcową. Na tym odcinku autobusy będą mogły zatrzymywać się tylko na przystankach Dom Działkowca 03 i Filharmonia Kaszubska 03.

Na koniec, autobusy linii 7 jadące w kierunku Bolszewa Leśnej – Szkoły/Gościcina Robakowskiej zostaną przekierowane od przystanku Wejherowo Dworzec PKP 02 do przystanku Dom Działkowca 01 przez ulice Kwiatową, I Brygady Pancernej WP oraz Batalionu Morskiego. Należy zauważyć, że na tej alternatywnej trasie nie będą się zatrzymywać na żadnym przystanku.